obrazek loga jednostki
treść strony

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku zaprasza osoby, które chciałyby nauczyć się lepiej planować nad swoimi emocjami, wyeliminować zachowania przemocowe względem najbliższych i odbudować związek w oparciu o partnerstwo oraz wzajemny szacunek do zgłaszania się na konsultacje indywidualne oraz zajęcia grupowe dla osób stosujących przemoc.

Osoby zainteresowane, w pierwszej kolejności powinny zgłosić się na indywidualne  spotkanie. Termin spotkania można ustalić telefonicznie: 58 673 41 93/ 664 494 749.

Po co jest spotkanie indywidualne?

Spotkanie indywidualne jest okazja do uzyskania doraźnej pomocy w panowaniu nad emocjami i uzyskania ważnych dla klienta informacja odnośnie ograniczenia zachowań przemocowych. Spotkanie indywidualne trwa około godziny i jest konieczne przed rozpoczęciem udziału w zajęciach grupowych.

Co to jest grupa korekcyjno-edukacyjna?

Grupa korekcyjno-edukacyjna to zajęcia odbywające się w małych grupach 4-12 osób, podczas których uczestnicy uczą się rozpoznawać różne rodzaje przemocy, pracują nad swoimi przekonaniami, a przede wszystkim uczą się obserwować swoje zachowanie. Aby w porę dostrzec moment w którym może dojść do przemocy i podjąć skuteczne działania zapobiegawcze.

Jak długo trwają zajęcia grupowe?

Zajęcia grupowe trwają od połowy września do początku grudnia. Spotkania odbywają się raz w tygodniu ( w środy od 16:00), ponadto odbędzie się jedno całodniowe spotkanie w sobotę lub w niedzielę ( termin zostanie ustalony z uczestnikami.) Całość trwa 60 godzin.

Kto się dowie, że chodzę na zajęcia?

W grupie można uczestniczyć anonimowo. Jednak każda osoba, która ukończy grupę korekcyjno-edukacyjną dostaje zaświadczenie, które może przekazać do ośrodka pomocy społecznej, kuratora lub sądu. Na życzenie uczestnika, możliwe jest także uzyskanie w trakcie trwania grupy, pisemnego potwierdzenia dotychczasowej frekwencji.

Czy jeśli przyjdę na konsultację, to znaczy że jestem sprawcą przemocy- przestępcą?

Nie. Zajęcia i konsultacje nie stanowią dowodu winy, ale pokazują, że zależy Ci na budowaniu dobrych relacji w rodzinie i panowaniu nad własnymi emocjami.

Po co mi to?

Aby lepiej zarządzać emocjami, nie wybuchać gniewem, poprawić relacje w rodzinie i nie wywierać negatywnego wpływu na swoich najbliższych.

Gdzie odbywają się spotkania?

Konsultacje indywidualne oraz zajęcia grupy korekcyjno-edukacyjnej odbywają się w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku przy ulicy Kolejowej 7C.

Jak zgłosić się do grupy korekcyjno-edukacyjnej?

Należy zadzwonić pod numer telefonu 664 494 749 lub 58 673 41 93 lub zgłosić się do PCPR Puck, ul. Kolejowa 7C i umówić się na konsultację indywidualną.

 

 

Załączniki do pobrania

L.p Plik Format Rozmiar Użytkownik Data dodania Liczba pobrań
1 ulotka PCPR program dla sprawców do druku-2.pdf pdf 388.6 KB Agata Osiewała 2023-02-08 08:48:22 150
2 plakat A3 i ulotka A6 - PIK-druk.jpg jpg 3.6 MB Agata Osiewała 2023-02-08 08:49:01 147

Metryka

Akcja Użytkownik Data
Dodanie dokumentu Agata Osiewała 2023-02-08 08:46:32
Ostatnia aktualizacja Agata Osiewała 2023-02-08 08:49:53