obrazek loga jednostki
treść strony

ŚWIADCZENIA RODZINNE


Przypominamy, że od 01.08.2021 r. można składać wnioski o przyznanie prawa do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy

2021/2022 w formie papierowej.


Aby zachować ciągłość wypłaty między okresami należy złożyć wniosek na nowy okres zasiłkowy  wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia 2021 roku wtedy ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od  dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.

Gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia  1 listopada do dnia 31 grudnia 2021 roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

UWAGA! wnioski złożone w grudniu: świadczenie przysługuje od miesiąca grudnia!!!


FUNDUSZ ALIMENTACYJNY

 

Prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego  ustala się na okres zasiłkowy tj. od miesiąca października br., do miesiąca września następnego roku.

Gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z FA na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia  1 października do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.

Gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z kompletem dokumentów w okresie od 1 listopada do dnia 30 listopada ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia  30 stycznia następnego roku.
 

UWAGA wnioski złożone w listopadzie: świadczenie  przysługuje od miesiąca listopada!!!

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 grudnia danego roku do 31 stycznia roku następnego ustalenie prawa do świadczeń oraz wypłata tych świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego roku następnego.

 

Metryka

Akcja Użytkownik Data
Dodanie dokumentu Agata Osiewała 2021-10-27 14:32:15
Ostatnia aktualizacja Agata Osiewała 2021-10-27 14:42:06
Autor dokumentu Agata Osiewała 2021-10-27